2019/2020. tanév legfontosabb tervezett eseményei/időpontja

 

  1. SZEPTEMBER HAVI PROGRAM

 

Nap

Óra

Esemény

2.

8.00

Tanévnyitó ünnepély

3 osztályfőnöki óra

 

11.00

7. a, b osztályban angol szintfelmérő teszt

3.

1. óra

Kémia 9.c, 9.d, 9.e, bejövő szintfelmérés (írásbeli)

3-6.

 

9.c és 9.d osztályban angol szintfelmérő teszt az első tanórán

3-7.

 

Tanulmányi kirándulás a 12.a osztály számára

4-6 

 

7.a és 7.b hatévfolyamos nyitótábor

5.

12.00-ig

Jelentkezés az október-novemberi érettségi vizsgára (Petőfi Sándor Gimnázium – csak szintemelő vizsga!)

5-7.

 

Tanulmányi kirándulás a 12. d osztály számára

9-13.

 

Tanulmányi kirándulás Erdélybe a 11.a, 11.b osztály számára

11-13.

 

Tanulmányi kirándulás a 11.e osztály számára

12-13.

 

Tanulmányi kirándulások az egész iskola számára

19.

14.30

Iskolatanács

20.

12.00

OKTV jelentkezési lapok leadása, minden tantárgyból

 

14.30

1. palotás próba

 

14.30

Sportegyesületi igazolások leadási határideje a heti 2 testnevelés óra alóli felmentéshez

22.

19.15-20.30

1. keringő próba

25.

 

Osztálydekorációk elkészítése és minősítése.

25.

17.00

Szülők Tanácsa

26.

17.30

Szülői értekezlet: 7.a, 7.b, 9.c, 9.d, 9.ny, 12.e

29. (vasárnap)

 

Kerületi Kaptató

30.

 

Népmesék napja

szept.30-okt.4

 

Október 6. osztálykeretben

 

  1. OKTÓBER HAVI PROGRAM

3.

 

Nevelőtestületi értekezlet

 

17.30

Szülői értekezlet a nem bejövő osztályok részére, kivéve 12.E

4.

18.00-21.00

Gólyabál

4-5.

 

ECL nyelvvizsga

7-8.

 

Magyar kis-érettségi (szóbeli)

12. évfolyam

9.

 

Osztályfotózások

10.

18.00-7.30

Iskolai könyvtárak éjszakája

 

14.30

Nagy nyelvvizsgaválasztó

   

Curie kémiai verseny jelentkezési határidő

11.

10.00

Földrajzóra a Szemlőhegyi barlangban a 8.a osztály számára

 

14.30

Iskolacsalogató

(sport, játék)

 

14.30

Bolyai Matematika Csapatverseny 7-8. osztály (írásbeli a Törökvész úti Ált. Isk.-ban)

11-25.

 

Emelt szintű érettségi vizsgák (írásbeli)

14-18.

 

Papírgyűjtés

15.

 

Jelentkezés a Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Versenyre

   

Zrínyi Ilona Matematikaverseny nevezési határideje

   

Dusza Árpád országos programozói verseny nevezési határidő

   

Egy nap Bécsben

16.

10.00

Földrajzóra a Szemlőhegyi barlangban a 8.b osztály számára

22.

6. órában

Október 23.(iskolai ünnepély)

25. (péntek)

 

Őszi szünet előtti utolsó tanítási nap

okt.28 –nov.1.

 

Őszi szünet

 

 

 

 

 

  1. NOVEMBER HAVI PROGRAM

 

Nap

Óra

Esemény

4.

 

Őszi szünet utáni első tanítási nap

 

 

OKTV történelem

5.

 

OKTV földrajz

6.

 

Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny – Programozás kategória

7.

14.30

Nevelőtestületi értekezlet

7.

17.30

Szülői fogadóórák

7-11.

 

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák külső helyszíneken

8.

 

Öveges József Fizikaverseny jelentkezési határidő

9. (szombat)

 

Nyílt Nap (B hét hétfői órarenddel)

11.

 

Márton-napi lámpáskészítő workshop

12. (kedd)

 

OKTV matematika (I. II. kat.)

   

Nevezési határidő Varga Tamás országos matematika verseny

13. (szerda)

 

OKTV magyar nyelv

14. (csüt.)

 

OKTV fizika (I. és II. kat.)

15.

18-22 óra

Szalagavató bál

 

 

Kenguru matematikaverseny  jelentkezési határideje (700 Ft/fő)

20.

 

Vers-és prózamondó verseny

21.

 

Iskolatanács

   

OKTV biológia (I. és II. kat.)

22.

15.00

Humán iskolacsalogató

23.

 

Dusza Árpád országos programozói verseny 1.forduló

25. (hétfő)

 

OKTV angol nyelv (I. és II. kat.)

26.

 

Pályaválasztási nap

 

14.00-16.00

Varga Tamás országos matematika verseny 1. forduló

   

OKTV olasz nyelv

 

14.00-16.00

Varga Tamás országos matematika verseny 1. forduló

28.

3. óra

Filharmónia koncert

29.

 

Osztályozóvizsgákra jelentkezés határideje

   

Bemutató óra más iskolákban tanító franciatanároknak

  1. DECEMBER HAVI PROGRAM

 

Nap

Óra

Esemény

2

 

Történelem kis-érettségi 12. a, 12.b, 12.d szóbeli

3.

 

Történelem kis-érettségi 12. c, 12.e szóbeli

4.

4-5. óra

Egészség- és környezetvédelmi órák (egész iskola számára)

5.

14.00

Arany Dániel matematika verseny (első forduló) írásbeli

5.

14.30

Nevelőtestületi értekezlet

   

OKTV magyar irodalom

6.

 

Kivehető szabadnap a nyertes osztályoknak

6-7.

 

ECL nyelvvizsga

10.

 

Országos Logo verseny (gyakorlati) jelentkezési határidő

11.

 

Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny-Alkalmazás 1. forduló

   

Szép magyar beszéd verseny

13.

 

Adventi program, Luca napi vásár

13-ra

 

Plakátkészítő csapatverseny

19.

14.30

Karácsonyi koncert (iskolai hangverseny)

20. (péntek)

 

Téli szünet előtti utolsó tanítási nap

   

Móricz Akadémia: jelentkezési határidő

dec.23-jan.3

 

Téli szünet

  1. JANUÁR HAVI PROGRAM

 

Nap

Óra

Esemény

6.

 

Téli szünet utáni első tanítási nap

6.

 

Írásbeli és szóbeli angol nyelvi alapvizsga a 10. a, b

7.

 

Magyar nyelv és irodalom évfolyamdolgozat fogalmak ismeretéből a 10. évfolyam számára. (írásbeli)

 

14.30

Írásbeli osztályozó vizsgák

9.

 

Nevelőtestületi értekezlet

 

14.30

Szóbeli osztályozó vizsgák

jan. 8-től ápr. 24-ig

 

A tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálata

10.

 

Jelentkezési határidő a Mikola Sándor fizika versenyre

   

A „Pro Liberis” alapítványi kérelmek beadási határideje

 

14.30

Bolyai matematika csapatverseny 9-12. osztály

16.

 

Iskolatanács

17-ig

 

Második félévre testnevelés alóli felmentések leadása

18.

10.00

Központi írásbeli felvételi vizsga (6 évf.-os, 4 és 4+1 évf.-os) Tanítás nélküli munkanap.

23.

14.00

Pótló írásbeli vizsganap

   

Osztályozó értekezletek bejövő osztályok+12.évfolyam

24.

 

Az első félév vége (értesítők kiosztása január 31-ig)

jan. 27- 31.

 

Sítábor

31.

15.00

Természettudományos iskolacsalogató

   

Az első félévi értesítő kiküldésének határideje

  1. FEBRUÁR HAVI PROGRAM

 

Nap

Óra

Esemény

6.

 

Szülők Tanácsa

6.

14.30

Félévi értekezlet

7.

 

Móricz-bál

8.

15.00

Iskolacsalogató (iskolai rendezvény külsősöknek)

7-8.

 

ECL nyelvvizsga

10-13.

 

Móricz Akadémia (szóbeli előadás)

11.

14.00-17.00

Mikola Sándor országos középiskolai tehetségkutató fizikaverseny

13.

17.30

Szülői értekezlet

 

  3. óra

Filharmónia koncert

21.

 

Zrínyi Ilona matematikaverseny (írásbeli)

24-28.

 

Osztálykeretben megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól

28.

 

Jelentkezés az áprilisi osztályozó vizsgákra

   

ECL angol verseny

  1. MÁRCIUS HAVI PROGRAM

 

Nap

Óra

Esemény

 

 

Festival d’Italiano (olasz nyelvi verseny és fesztivál)

2-6.

 

Pénz7

2.

8-17 óráig

Szóbeli felvételi vizsganap

5.

 

Nevelőtestületi értekezlet

 

13.00-17.00

Szóbeli felvételi vizsganap

9.

14.30

Pót szóbeli felvételi vizsganap

13.

3-4. óra

Iskolai ünnepély március 15. napjára

16-i héten

 

Biológia próbaérettségi (12-es fakultációs csoportoknak)

23-27.

 

Digitális témahét

31.

14.30

Írásbeli osztályozó vizsga

 

 

  1. ÁPRILIS HAVI PROGRAM

 

Nap

Óra

Esemény

1.

14.30

Szóbeli osztályozó vizsga

 

14.30

Nevelőtestületi értekezlet

2.

17.30

Szülői fogadó órák

6.

 

Matematika próbaérettségi (12. évfolyam) közép és emelt szinten

   

Angol nyelvi mérés (10.C, 10.D) írásbeli és szóbeli

8.

 

Tavaszi szünet előtti utolsó nap

   

Diáknap

9-14.

 

Tavaszi szünet

15.

 

A tavaszi szünet utáni első tanítási nap

   

Költészet napja

15-17.

 

Megemlékezés a holokauszt áldozatairól (osztálykeretben)

17-ig

 

Dekoráció-Föld napja

17-18.

 

ECL nyelvvizsga

20.

 

A „Pro Liberis” alapítványi kérelmek beadási határideje

20-24.

 

Papírgyűjtés

20-24.

 

Fenntarthatósági témahét

23.

3. óra

Filharmónia koncert

25.

 

Medve szabadtéri matematika verseny

29.

 

Jelentkezés a júniusi osztályozó vizsgákra

30.

 

Ballagás

Tavaszra tervezve

 

Egynapos kirándulás Bécsbe (10.e német csoport)

 

Alpesi német nyelvi tábor (Ausztria, Karintia)

 

Látogatás a Paksi Atomerőműbe (11. B)

 

Tanulmányi kirándulás a csepeli vagy észak-pesti víztisztítóba (11. évf. fakultációs csoport)

 

Kórbonctani intézet meglátogatása (12.évf. biológia fakultációsoknak)

 

Látogatás Ócsára (9.A)

 

Békamentés, Farmos (10. C)

 

Angol nyelvű színjátszó fellépések

 

Idegen nyelvi filmklub

 

Látogatás a Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválra

  1. MÁJUS HAVI PROGRAM

 

Nap

Óra

Esemény

   

A végzős évfolyam kötelező közösségi szolgálati tevékenységének lezárása, felülvizsgálata

4-5.

 

Tanítás nélküli munkanapok (érettségi miatt)

4.

8.00

Magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi vizsga

5.

8.00

Matematika érettségi közép és emelt szinten

6.

8.00

Történelem érettségi

7.

8.00

Angol nyelv érettségi közép és emelt szinten

8.

8.00

Német nyelv érettségi

12.

 

Kémia érettségi

 

14.00

Földrajz érettségi

13.

8.00

Biológia érettségi közép és emelt szinten

15-ig

 

A szülők, tanulók tájékoztatása az OKM-ről.

15.

14.00

Informatika érettségi közép szinten

 

14.00

Ének-zene érettségi

18.

8.00

Informatika érettségi emelt szinten

19.

8.00

Fizika érettségi

 

14.00

Vizuális kultúra érettségi

20.

 

Idegen nyelvi mérés /8. évfolyam/ írásbeli és szóbeli is

   

Angol (8. a, b) szóbeli kis-érettségi

 

14.00

Vizuális kultúra érettségi

 

8.00

Spanyol nyelv érettségi

22.

 

Földrajz záróvizsga

10. A, E

   

Francia nyelv érettségi

23.

 

Medve szabadtéri matematika verseny

25.

 

Földrajz záróvizsga

10. B, C

 

8.00

Olasz nyelv érettségi

25-29.

 

Írásbeli vizsga a 9. ny osztálynak angol és spanyol nyelvből

26.

 

Földrajz záróvizsga

10. D

27.

 

Kompetenciamérés / 8 és 10. évfolyam/ írásbeli

29.

 

OKTV díjkiosztó, 1-5. órát tartunk rövidítve

   

Kivehető szabadnap a nyertes osztálynak

Májusra tervezett programok

 

TeSzedd! hulladékgyűjtő akció

 

Állatkerti séta (8.a, 8.b)

 

Botanikus kert látogatás (9.c)

 

Zárótábor, terepgyakorlat nemzeti parkban 7. A

 

Angol nyelvű színjátszó fellépések

 

Látogatás az Olasz Intézetbe

 

  1. JÚNIUS HAVI PROGRAM

 

Nap

Óra

Esemény

Június első hete

 

Írásbeli kis-érettségi magyarból (11. évf.)

2.

14.30

Írásbeli osztályozó vizsga

   

Kis-érettségi spanyol nyelvből 9. évfolyam

   

9.e angol és spanyol nyelvi mérés (írásbeli, szóbeli)

2-i hét

 

Informatika záródolgozat (9.a, b) gyakorlati

3-19.

 

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

4.

 

Nemzeti Összetartozás Napja – iskolai ünnepély

 

14.30

Szóbeli osztályozó vizsga

5.

1. óra

Kémia záródolgozat, írásbeli 10. évfolyam

12.

4. óra

Kiemelkedő teljesítmények jutalmazása (egész iskola számára)

15.

 

Szorgalmi időszak vége

   

Jelentkezés az augusztusi osztályozó vizsgákra

16-26.

 

Középszintű, szóbeli érettségi vizsgák

17.

17.00

Évzáró iskolai ünnepély

24.

9:00-12:00

Beiratkozás

29.

9.00

Tanévzáró értekezlet