2019/2020-es tanévben

Iskolapszichológus – KOZMUTZA KRISZTINA ÉVA

Kedves Diákok, Szülők és Kollégák!

Az elmúlt hetek eseményei, az egyre szigorúbb intézkedések és korlátozások jelentős változást hoznak mindannyiunk életében.

A továbbiakban a rendelkezéseknek megfelelően, éppen úgy, mint az oktatás, az iskolapszichológiai ellátás is az online térben lesz elérhető.

Minden tanuló, szülő és kolléga számára ezután is elérhető vagyok bármilyen felmerülő kérdéssel kapcsolatban, legyen az a jelenlegi élethelyzettel kapcsolatos, vagy bármi egyéb, ami a gyermeket, a szülőt, vagy az iskolai életet érinti.

Skype formájában elérhető a konzultáció, időpontot egyeztetni az alábbi e-mail címen tudunk:

kozmutza.krisztina1@gmail.com

Iskolapszichológusi weboldal elérhetősége:

Krízishelyzet esetén természetesen azonnali telefonos segítséget is tudok nyújtani.

Kitartást és sok erőt kívánok mindenkinek az elkövetkezendő időszakhoz!

Kozmutza Krisztina Éva, iskolapszichológus, integratív gyermekterapeuta

Fontos telefonszámok:

A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány a nap 24 órájában hívható ingyenes és anonim telefonszáma: 116-111

Az Ifjúsági Lelki Elsősegély hétköznapokon 17-21 óra között hívható ingyenes és anonim telefonszáma: 137-00

A Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálat a nap 24 órájában hívható ingyenes és anonim telefonszáma: 116-123

A Család- és Gyermekjóléti Központ a nap 24 órájában hívható készenléti ügyeleti telefonszáma: 06-70/455-1776

Fontos tájékoztató anyagok:

Kozmutza Krisztina Éva, iskolapszichológus, integratív gyermekterapeuta

Miben segíthetek?

Iskolapszichológusként egyéni élethelyzetekben bekövetkező nehézségekkel való megküzdésben (pl. veszteségek, szakítás, nehézség a kortársakkal vagy a családdal, szorongás, levert hangulat, tanulással vagy pályaválasztással kapcsolatos kérdések, stb.) tudok segítséget nyújtani, önkéntes megkeresést követően és titoktartási kötelezettség vállalásával. Akkor is nyugodtan felkereshetsz, ha az önbizalmadat szeretnéd erősíteni, vagy egyszerűen csak szeretnéd jobban megismerni önmagadat.

5-10 alkalmas konzultációra van lehetőség, melyek időtartama 45 perc, tehát a tanórák keretéhez igazodik. A foglalkozások során segítő, erőforrásokat mozgósító beszélgetés, esetenként néhány teszt (önjellemzős vagy rajzteszt) kitöltése történik, de önismeret fejlesztését célzó, kreativitást fejlesztő játékokat is szoktam alkalmazni.

Időpont-egyeztetés előzetesen szükséges e-mailben, vagy egy személyes felkeresés valamelyik szünetben, amikor is egyeztetjük a konzultáció időpontját és átadom a szülők által aláírandó hozzájárulási nyilatkozatot (kiskorúak esetén), melynek kitöltése a beszélgetéseken való részvétel feltétele.

Természetesen szülőkonzultációra is lehetőség van, amennyiben szülő keres fel a gyermekével kapcsolatban.

Osztályokkal való munka során csoportos konfliktushelyzetek feloldásában, felmérő vizsgálatok végzésében, önismereti és közösségfejlesztő órák megtartásában tudok segítséget nyújtani.

Elérhetőség:

• Hétfő: 10 - 16
  • Kedd: 10 – 16
  • Szerda: 10- 16
  • Csütörtök: 12.30 – 16.30
  • /Az aktuális megkeresések függvényében az elérhetőség módosulhat 9–15-re, csütörtökön pedig 11.30–15.30-ra/

Bejelentkezni, érdeklődni e-mailben lehetséges: kozmutza.krisztina1@gmail.com

A szünetekben személyesen is fel lehet keresni.

Szoba: 432.

Miben segíthetek?